top of page

O Kristalonu

Rostliny přinášejí do života potěšení, radost a odměňují nás pěstitele za to, jak se o ně s láskou pečujeme. Každý pěstitel usiluje o to, aby jeho rostliny byly silné, co nejzdravější, aby rychle rostly, měly mnoho krásně vybarvených květů, hodně šťavnatých plodů. Komu se daří těchto hodnot dosáhnout, ví, že je k tomu zapotřebí kvalitní substrát, pravidelná zálivka, dostatečné množství světla a tepla a především živiny. Ty rostlině musíme dodat my – kvalitním hnojivem.

429384193_3748631532080828_1959056494586488858_n.png

Kristalon = ideální hnojení

Hnojiva řady Kristalon jsou krystalická, ve vodě zcela rozpustná hnojiva obsahující ve vyváženém poměru základní živiny – dusík, fosfor, draslík, hořčík – a mikroprvky ve snadno přijatelné chelátové formě – bór, molybden, mangan, železo, měď a zinek. V nabídce nabízíme několik druhů Kristalonů, které se od sebe navzájem liší poměrem základních živin, což umožňuje uspokojit rozdílné nároky jednotlivých skupin rostlin. Při hnojení Kristalonem je do velké míry minimalizováno riziko přehnojení.

Je to on... mezi hnojivy šampion!

Od roku 1996, kdy se na českém trhu objevila hnojiva Kristalon, už uplynul nějaký čas. Za tu dobu si získala plnou důvěru drobných zahrádkářů i profesionálních pěstitelů a stala se doslova nejoblíbenějšími hnojivy na českém trhu. Důkazem toho jsou i opakovaně získané zlaté medaile čtenářů časopisu Receptář (za rok 2009 - 2019).

Proč je Kristalon nejoblíbenější hnojivo na trhu?

Odpovědí jsou jejich přednosti, které by se daly shrnout pod pojmy:

živiny - výkon – cena.

Výkonem se rozumí bohaté zastoupení základních živin včetně mikroprvků. Výkonem se rozumí i vydatnost. Z jednoho balení, které obsahuje 0,5 kg hnojiva, je možné připravit až 500 litrů kvalitního hnojiva! Ačkoliv se tedy může zdát, že cena krabičky Kristalonu je v porovnání s běžnými hnojivy vyšší, opak je pravdou. Když uvážíte, že běžná zahradnická konev má 10 litrů, lze si snadno spočítat, že z jedné malé krabičky Kristalonu připravíme až 50 konví plných kvalitního hnojiva!

bottom of page